En iyi takvim uygulamaları

Temel takvim ihtiyaçlarını ziyadesiyle karşıladıkları için muhtemelen bu konuda gözümüz dışarıda değil. Fakat şöyle bir bakınca, farklılaşmayı başarmış birbirinden kullanışlı ve şık uygulamalar olduğunu görmek zor değil. Hadi bir kaçamak yapıp takvim uygulamalarına göz atalım.

Google-Takvim

Calendars 5

Calendars-5

Şayet bir iPhone veya iPad sahibiyseniz size hararetle tavsiye edeceğim uygulama Calendars 5 olacaktır. Arayüzünün yapısı hem estetik görünüm, hem de işlevsellik açısından başarılı. iCloud Takvim, Hatırlatmalar ve Google Takvim’le senkronize olabilen uygulama, görev ve etkinlik oluşturma oldukça iyi. Ayrıca hafta ve ay görünümü modu harika. Etkinlik ve görevlere özel ikonlar atamak da mümkün. Takvimi yoğun kullananlar için faydalı bir eser. Fakat biraz tuzlu olduğunu söylemeliyim. Uygulamanın ayrıca iPad versiyonu da bulunuyor.

Platform: iOS
Fiyat: 18,99 TL
Türkçe desteği: Yok

Fantastical 2

Fantastical 2

Önceki sene iPhone ve Mac OS uygulamarıyla çıkan Fantastical 2, en iyi takvim uygulamalarından biri. Günlüki haftalık ve aylık takvim görünümlerinde rakiplerine göre çok daha temiz bir görünüm sunan bu uygulamada hatırlatmak ve etkinlik girişi yapmak çok hızlı. Sesli hatırlatma notları da almak mümkün. Arka plan rengi değiştirilebiliyor. iPad kullanıcılarının haklı isyanlarına da kulak veren üretici şirket, iPad versiyonunu da bir süre önce çıkardı. Uygulamanın Mac OS sürümü ateş pahası! 129,99 TL’den satılıyor. Fantastical 2, iCloud ve Google takvimleriyle senkronize çalışıyor.

Platform: iOS, Mac OS
Fiyat: 12,99 TL
Türkçe desteği: Yok

Sunrise Calendar

Sunrise Calendar

Ücretsiz uygulamalar arasında en iyilerden biri olan Sunrise Calendar, Google ve iCloud’ın yanı sıra Facebook takvimiyle de uyumlu çalışıyor. Yani tüm dağınık takvimlerinizi tek noktada toplamanız için cazip bir seçenek. Basit ve sade tasarımını da beğendiğim uygulamada etkinlik ve görev oluşturmak çok kolay. Etkinlikler için hava durumu bilgisi de veren Sunrise Calendar’da konum etiketlemesi yapmak da mümkün. Takvime görsel ve harita yerleştirilebiliyor.

Platform: iOS, Mac OS, Android
Fiyat: Ücretsiz
Türkçe desteği: Yok

Google Takvim

Google Takvim

Gogle Takvim, Google uygulamasıyla kullanılır diyecekseniz buradan buyurun. Google’ın çok iyi çalışan takvim servisinin uygulaması elbette tıkır tıkır çalışıyor. Gmail’inize gelen takvim davet ile uçuk ve otel bilgilerini de hızlı biçimde takvime eklemek mümkün. Günlük, 3 günlük ve haftalık görünüm seçenekleri görüntüleme açısından kolaylık sağlıyor.

Platform: iOS, Android
Fiyat: Ücretsiz
Türkçe desteği: Var

Wave Calendar

Wave Calendar

Renkli ve eğlenceki takvim uygulamalarından biri olan Wave, genel takvim işlevlerini başarılı biçimde sunan ücretsiz bir uygulama. İçeriğine göre dilediğiniz gibi renkler belirleyeceğiniz etkinlik ve hatırlatmaları oluşturmak ve düzenlemek oldukça pratik. Google, Hotmail, Outlook, Exchange ve Facebook takvimleriyle de eşzamanlanabilen Wave Calendar, dilerseniz bildirim göndererek size etkinliğinizi haber verebiliyor.

Platform: iOS, Android
Fiyat: Ücretsiz
Türkçe desteği: Yok

Kaynak: Webrazzi
http://webrazzi.com/2016/03/10/en-iyi-7-takvim-uygulamasi/

Written by ganjaman

ganjaman

Visual/UI Designer
Ege üni (bi bitmedi) istanbul
Twitter.com/civelek

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir