GAME OF THRONES

Dünyanın en uzun iktidar mücadalesi

game-of-thrones

Bir ülke düşünün; içerisinde nifak tohumlarının serpildiği ve entrikaların her geçen gün daha çok görülmeye başladığı kışların oldukça uzun sürdüğü bir ülke.

Türkçe adı ile Taht Oyunları bahsettiğimiz bu diyarlarda geçen ve demir tahta sahip olmak için gerçekleştirilen zorlu, entrikalarla dolu mücadele ve savaşları konu edinmektedir. Başarılı bir roman uyarlaması olan Taht Oyunları; George R R Martin’in sevilen fantastik serisi olan Buz ve Ateşin şakısı’ndan esinlenerek çekilmekmiştir.

Drama formatınde çekilen dizi 5 sezondur izleyicileri ile buluşmaktadır. Her sezonu ve hatta her bölümü ilgi çekici ve izleyicileri ekran başına kilitleyen konularla dolu olan dizi 50 bölüm ile en uzun süreli diziler arasında yer almayı başarmıştır.

17 Nisan 2011 tarihinde yayınlanmaya başlayan dizinin 6. sezon çekimleri için çalışmalar devam etmektedir. Dünyanın pek çok ülkesinde ilgi ile izlenen dizi ülkemizde de özellikle genç izleyici grubu arasında favori dizi olarak gösterilmektedir.

Yönetmenliğini Tim Van Patten, Brian Kirk, Daniel Minahan ve Alan Taylor’un sırasıyla gerçekleştirdiği dizinin bölüm süresi 53 ila 65 dakikadır. Bu yönüyle standar 40 dakikalık dizilerden daha çok her bölümünde ayrı bir film izliyor keyfi ve hissi sunan dizi pek çok alanda ödüle layık görülmüştür.

İnternet üzerinde Game Of Thrones yazarak erişebileceğiniz dizi ülkemizde Cnbc-e kanalı tarafından yayına sunulmuştur.

Written by ganjaman

ganjaman

Visual/UI Designer
Ege üni (bi bitmedi) istanbul
Twitter.com/civelek

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir